Všetko o elektrických autách
All4car

Naplnia elektromobily od Volkswagenu očakávania?

 

Značka Volkswagen sa po emisných kauzách, ktoré otriasli jej dobrým menom, znova nadýchla. Inžinieri si vyhrnuli rukávy a prišli s odvážnym vyhlásením „končíme so spaľovacími motormi“.

 

Svetové metropoly reagujú na znečistené ovzdušie a smog zákazmi vstupu starších áut s dieselovým motorom do ich centrálnych častí. Aktuálne napríklad v Nemeckom Hamburgu musíte spĺňať emisnú normu Euro 6, aby ste sa vyhli pokute. Takéto obmedzenia pribúdajú po celom svete a budú sa stupňovať, až dospejeme k úplnému zákazu automobilov s dieselovým a neskôr i s benzínovým pohonom.

 

 

Čo to znamená?

Automobilky sa musia popasovať azda s najvážnejším problémom, a to je úplná zmena motorov. Vývoj dieselových a benzínových motorov postupne dostane v koncerne Volkswagen stopku.

 

 

Vízia budúcnosti je jasná

V roku 2025 (už o 6 rokov) chce nemecká automobilka ponúkať až 50 typov automobilov na elektrický pohon. Náklady na ich vývoj predstavujú neuveriteľných 44 miliárd eur. O päť rokov neskôr chcú mať v ponuke viac o 250 typov vozidiel s elektrickým pohonom. Nebudú to však len osobné automobily, ale aj dodávky, nákladné vozidlá a dokonca motorky. Batérie do elektromobilov sú na trhu žiadaným tovarom, preto ich Volkswagen zabezpečil od viacerých výrobcov pre niekoľko miliónov vozidiel.

 

 

Cena a kvalita?

Zrejme niet pochýb o tom, že nemecké automobilky patria medzi tie najkvalitnejšie na svete, a preto vie byť aj cena vozidiel oproti konkurencii o niečo vyššia. Pri elektromobiloch teda môžeme predpokladať niečo podobné. Avšak, opak je pravdou a koncern Volkswagen plánuje prísť na trh aj s cenovo dostupnými autami. Cena najlacnejšieho elektromobilu sa zatiaľ odhaduje na hranicu 18-tisíc eur. Pomer cena – kvalita je v tomto prípade veľmi priaznivý.

 

 

Hodená rukavica Tesle

Azda najznámejšou značkou elektromobilov je Tesla a nemusíme ju nikomu extra predstavovať, pretože vo vývoji patrí medzi špičku elektromobilov na svete. Ich cena je však pre obyčajných užívateľov o niečo vyššia a nie každý si túto značku vozidla môže aj dovoliť. Preto spoločnosti ako Volkswagen hľadajú dieru na trhu a chcú sa tam spolu so svojimi dcérskymi automobilkami zaradiť a bojovať o užívateľa.

 

 

V elektromobiloch je budúcnosť

Automobilový priemysel patrí medzi ťahúňov ekonomík viacerých krajín sveta, preto ekologické zmýšľanie a rozvoj elektromobilov patrí medzi priority viacerých koncernov.  Rok čo rok nám automobilky prinášajú nové inovácie a nápady a je len otázka času, kedy bude väčší dojazd a nabíjanie automobilov dostupnejšie ako doteraz. Ľudstvo sa začína obzerať okolo seba a čoraz viac si uvedomuje to, ako zničilo svoju planétu. Teraz je na každom z nás, ako sa k tomuto problému postavíme. Kúpou elektromobilu vieme ukázať svojmu okoliu, že nám život na Zemi nie je ľahostajný.

 

 

Elektromobilita napreduje aj na Slovensku

 

Zistite viac

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?