Všetko o elektrických autách
All4car

Naplnia elektromobily od Volkswagenu očakávania?

 

Značka Volkswagen sa po emisných kauzách, ktoré otriasli jej dobrým menom, znova nadýchla. Inžinieri si vyhrnuli rukávy a prišli s odvážnym vyhlásením „končíme so spaľovacími motormi“.

 

Svetové metropoly reagujú na znečistené ovzdušie a smog zákazmi vstupu starších áut s dieselovým motorom do ich centrálnych častí. Aktuálne napríklad v Nemeckom Hamburgu musíte spĺňať emisnú normu Euro 6, aby ste sa vyhli pokute. Takéto obmedzenia pribúdajú po celom svete a budú sa stupňovať, až dospejeme k úplnému zákazu automobilov s dieselovým a neskôr i s benzínovým pohonom.

 

 

Čo to znamená?

Automobilky sa musia popasovať azda s najvážnejším problémom, a to je úplná zmena motorov. Vývoj dieselových a benzínových motorov postupne dostane v koncerne Volkswagen stopku.

 

 

Vízia budúcnosti je jasná

V roku 2025 (už o 6 rokov) chce nemecká automobilka ponúkať až 50 typov automobilov na elektrický pohon. Náklady na ich vývoj predstavujú neuveriteľných 44 miliárd eur. O päť rokov neskôr chcú mať v ponuke viac o 250 typov vozidiel s elektrickým pohonom. Nebudú to však len osobné automobily, ale aj dodávky, nákladné vozidlá a dokonca motorky. Batérie do elektromobilov sú na trhu žiadaným tovarom, preto ich Volkswagen zabezpečil od viacerých výrobcov pre niekoľko miliónov vozidiel.

 

 

Cena a kvalita?

Zrejme niet pochýb o tom, že nemecké automobilky patria medzi tie najkvalitnejšie na svete, a preto vie byť aj cena vozidiel oproti konkurencii o niečo vyššia. Pri elektromobiloch teda môžeme predpokladať niečo podobné. Avšak, opak je pravdou a koncern Volkswagen plánuje prísť na trh aj s cenovo dostupnými autami. Cena najlacnejšieho elektromobilu sa zatiaľ odhaduje na hranicu 18-tisíc eur. Pomer cena – kvalita je v tomto prípade veľmi priaznivý.

 

 

Hodená rukavica Tesle

Azda najznámejšou značkou elektromobilov je Tesla a nemusíme ju nikomu extra predstavovať, pretože vo vývoji patrí medzi špičku elektromobilov na svete. Ich cena je však pre obyčajných užívateľov o niečo vyššia a nie každý si túto značku vozidla môže aj dovoliť. Preto spoločnosti ako Volkswagen hľadajú dieru na trhu a chcú sa tam spolu so svojimi dcérskymi automobilkami zaradiť a bojovať o užívateľa.

 

 

V elektromobiloch je budúcnosť

Automobilový priemysel patrí medzi ťahúňov ekonomík viacerých krajín sveta, preto ekologické zmýšľanie a rozvoj elektromobilov patrí medzi priority viacerých koncernov. Rok čo rok nám automobilky prinášajú nové inovácie a nápady a je len otázka času, kedy bude väčší dojazd a nabíjanie automobilov dostupnejšie ako doteraz. Ľudstvo sa začína obzerať okolo seba a čoraz viac si uvedomuje to, ako zničilo svoju planétu. Teraz je na každom z nás, ako sa k tomuto problému postavíme. Kúpou elektromobilu vieme ukázať svojmu okoliu, že nám život na Zemi nie je ľahostajný.

 

 

 

Dieselové motory čoskoro nebudú môcť ísť všade

 

Nízkoemisné zóny na Slovensku

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?