Všetko o elektrických autách
All4car

Najrýchlejší elektromobil na svete

 

Až 300km/h!!!

 

Chevrolet Corvette Z06 je protikladom elektrického automobilu. GXE, ako ho Americká automobilka Genovation nazýva, bol kompletne prepracovaný na elektrický pohon. Je vybavený 44kWh batériou s dojazdom 210 km na jedno nabitie. Výkonovo sa elektrická Corvetta pohybuje viac ako 600 konských síl.

 

 

 

 

Začiatkom tohto roka vo februári vozidlo dosiahlo maximálnu rýchlosť 300km/h. Spoločnosť nebola s výsledkom spokojná, hoci boli držiteľmi svetového rekordu a tak sa rozhodli prepracovaný automobil vrátiť  k pristávacej dráhe NASA v Kennedyho vesmírnom stredisku na Floride, kde po druhý krát za päť mesiacov zlomili vlastný rekord a dosiahli tak max. rýchlosť 330km/h. Záznam bol certifikovaný Medzinárodnou Mile Racing Association (Imra).

 

 

"Sme nadšení, že po vytvorení rekordu na začiatku tohto roka sa nám podarilo ďalej zvýšiť výkon GXE a rozbiť svoj vlastný rekord," povedal Andrew Saul, generálny riaditeľ spoločnosti Genovation. "Podarilo sa nám vytvoriť vozidlo, ktoré je zároveň vzrušujúce pre vodiča a šetrné k životnému prostrediu."

 

 

 

Video z rekordu

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?