Všetko o elektrických autách
All4car

Toshiba sľubuje "Ultra rýchle nabíjanie" s batériami SCiB

 

Zatiaľ čo väčšina z vás by sa zhodla na tom, že spoločnosť  Toshiba nie je tak populárna ako spoločnosť Samsung SDI, Panasonic alebo Tesla, pokiaľ ide o batérie pre elektrické vozidlá, Toschiba vynaložila úsilie na vybudovanie výraznejšieho mena v tomto odvetví - batérie SCiB. Čo je na batériách SCiB jedinečné?  Podľa japonskej technologickej spoločnosti to, že sa plne nabijú za šesť minút a majú dojazd až 320 kilometrov, pričom sú schopné ukladať viac energie.

 

 

 

 

Japonská spoločnosť Toshiba začala SCiB predstavovať už v roku 2008 ako bezpečnú, dlhotrvajúcu, rýchlu nabíjaciu lítium-iónovú batériu. Odvtedy spoločnosť neustále túto technológiu vylepšuje a zvyšuje jej výkon v reálnom svete. Batérie SCiB od Toshiby svojimy vlastnosťami pravdepodobne predbehnú konkurenčné modely.

 

Veľkou novinkou od Toshiby je odlišný materiál použitý v anóde batérie. Tam, kde sa predtým používal oxid titaničitý, prišli s niečím ešte lepším - ich nová generácia SCiB používa nový materiál anódu z oxidu titánu a nióbu, ktorý môže účinnejšie skladovať lítiové ióny. Čím sa vytvorí dvojnásobná energetická hustota. SCIB sa tiež môže pochváliť životnosťou batérie približne 10 rokov a má vysokú úroveň bezpečnosti pred požiarom alebo výbuchom. SCIB možno nájsť v mnohých modeloch elektrických vozidiel, vrátane modelov Mitsubishi i Mi EV a Honda Fit EV.

 

Keď premýšľame o elektrických vozidlách ako prvá nás napadne otázka o dobe nabíjania a potom dojazd, ktorý môžeme získať z každého nabíjania.

 

Vzrušujúcou novinkou pri batériach SCiB má byť skutočne krátky čas nabíjania. Dlhé doby nabíjania sú vnímané ako jeden z problémov, ktorý bráni rozmachu elektromobilov viac ako na krátke cesty do obchodu s potravinami.  Ak by bolo možné batériu elektromobilu nabiť za niekoľko minút, namiesto zvyčajných jednej alebo dvoch hodín, bolo by oveľa výhodnejšie používať elektrické vozidlá aj na dlhé dochádzanie. Nová batéria bola vyvinutá pre vyššiu účinnosť, testovaná pre vyššiu bezpečnosť a dlhý životný cyklus, pričom sa zachovalo viac ako 90% svojej kapacity aj po 5 000 cykloch nabíjania a vybíjania.

 

 

Technológia akumulátorov SCiB  ponúka množstvo výkonnostných výhod, ktoré z nej robí ideálne riešenie pre mnohé z dnešných náročných úloh v oblasti ukladania energie:

 • Bezchybná bezpečnosť - pokročilá lítiová chémia založená na nanotechnológiách zabraňuje tepelnému úniku dokonca aj pri extrémnej fyzickej námahe
 • Rýchle nabíjanie - schopné úplného nabitia v priebehu 6 minút
 • Vynikajúca životnosť - minimálna strata kapacity, dokonca aj po 5000 cykloch rýchleho nabíjania a vybíjania
 • Vyššia využiteľná kapacita - až 90% použiteľnej kapacity bez kompromisného cyklu
 • Vynikajúci výkon pri nízkych teplotách - vynikajú pri teplotách nižších ako -30 ° C
 • Osvedčená výroba - vyrobená na najmodernejšej automatizovanej výrobnej linke

 

 

Aplikácia:

 • Vysokozdvižné vozíky
 • Elektrické bicykle, motocykle
 • Elektrické vozidlá
 • Kosačky na trávu, iné zariadenia
 • Neprerušiteľné elektrické systémy
 • Generovanie solárnej energie a generovanie veternej energie

 

 

 

 

Dúfajme, že spoločnosť Toshiba čoskoro uverejní ďalšie podrobnosti, takže odvetvie elektrických vozidiel bude mať predstavu o tom, ako sa batéria spoločnosti  zapojí do budúcich modelov.

 

 

 

Vyberte si k batérii najpredávanejší elektromobil

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?