Všetko o elektrických autách
All4car

Na čo sa zamerať pri kúpe elektronickej motorky?

 

Elektrická motorka môže byť pripojená aj na internet.

 

 

Elektrické motorky sa od seba líšia najmä vo vlastnostiach ako sú dojazd, rýchlosť a cena. Každá značka ponúka iné výhody a zameriava sa na inú cieľovú skupinu užívateľov. Na čo sa treba pozerať pri výbere elektrickej motorky? Poďme si to povedať!

 

 

Menšia údržba šetrí čas aj peniaze

Elektrická motorka má iba jednu pohyblivú časť. Neobsahuje žiadny olej, vzduchové filtre, zapaľovacie sviečky alebo rozvodové remene. Niektoré kusy nemajú dokonca ani prevodovku či spojku. Na rozdiel od obyčajnej motorky šetríte čas a peniaze tým, že nemusíte  čistiť špinavé časti. Jediné, čo pri elektrickej motorke riešite, je výmena pneumatík, brzdových doštičiek a brzdovej kvapaliny.

 

 

Nabíjanie je závislé od značky, ktorú si zvolíte

Pri výbere elektrickej motorky si treba pozrieť, aký typ batérie má. Nie každý model sa dá nabíjať na verejných staniciach a zároveň aj v klasickej elektrickej zásuvke. Nabitie na verejných dobíjacích staniciach trvá približne pol hodinku až hodinku v závislosti od druhu batérie. Rovnako sa líši aj dĺžka nabíjania v domácich elektrických zásuvkách. Závisí od dĺžky dojazdu motorky, pričom bežne sú dostupné motorky s dobitím od 5 až do 9 hodín.

 

 

 

 

Pripojenie motorky na internet

Výrobcovia novších modelov prišli s nápadom pripojenia elektrickej motorky na internet, vďaka čomu si užívateľ môže sledovať úroveň nabitia, stav batérie a dokonca aj tlak v pneumatikách. Internetové pripojene uľahčuje aj nájdenie najbližšej dobíjacej stanice a dojazd k nej. Pripojenie na internet v spojení s GPS slúži aj ako ochrana proti krádeži. Ak niekto odcudzí elektrickú motorku, je možné ju ľahko sledovať a pokiaľ má majiteľ spárovaný svoj telefón s motorkou, príde mu upozornenie o pohybe motorky. Elektrické motorky pripojené na sieť môžu prijímať aj aktualizácie systému.

 

 

Ľahká manipulácia

Batéria elektrickej motorky je ľahšia ako motor na pohonné hmoty. Z tohto dôvodu sa motorka stáva ľahšie ovládateľná a má okamžité zrýchlenie. Niektoré druhy motoriek obsahujú rekuperačný režim, čo znamená, že pri brzdení sa energia vráti späť do batérie. Táto vlastnosť motorky je výhodou pri jazde po meste, kde je nutné časté brzdenie a následný rozjazd. Ľahká ovládateľnosť je dôvodom, prečo na niektoré druhy motorky stačí obyčajné vodičské oprávnenie.

 

 

 

Prečo sú elektrické motorky populárne?

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?