Všetko o elektrických autách
All4car

Na autosalóne v Bratislave 2017

 

Aj tento rok sme sa zúčastnili autosalónu, kde sme vystavovali naše dve vozidlá. Opäť sme priviezli kaipan, reklamné vozidlo, ktoré zaujme svojím dizajnom a prevedením.

 

Ako novinku sme pripravili vozidlo hybridného pohonu Opel Ampera, ktoré je prerobené na LPG. Je to prerobenie troch pohonov, a to elektrina + benzín +plyn. Kúzlo tohto vozidla je, že je to sériový hybrid. Vozidlo Opel Ampera nemá prevodovku, miesto prevodovky je generátor, ktorý vyrába elektrickú energiu pre pohon elektromotoru a až tento elektromotor poháňa kolesá. Toto vozidlo sa vyrába od roku 2012, čo v tej dobe podľa môjho názoru daná technológia preskočila dobu. V roku 2013 bolo vyhlásené za auto roka. Kto fandí elektrickým pohonom fandí ekológii, šetreniu financií a pri tomto aute si môže prísť na svoje. Je to kombinácia takýchto vymožeností. Cena Opel Ampera prerobeného na LPG sa pohybuje okolo 13 - 19 tisíc eur. Zaujímavá je aj cena vozenia, reálne je to 2,65 €/ 100 km a to cena za elektrinu a LPG, ktoré sa prejazdí. Prepočítali sme to po 2 000 odjazdených kilometroch za tých podmienok ako jazdíme my, teda väčšinou okolie, chvíľami dlhšie trasy a chvíľami kratšie trasy, sme prejazdili 2,65 €/ 100 km. 

 

E-car vznikol za účelom podpory elektriny ako alternatívneho pohonu. Venujeme sa aj predaju káblov, wallboxov, nabíjacích staníc na elektrovozidlá, nielen servisu týchto vozidiel. Pri Opele Ampera na autosalóne sme mali umiestnený jeden z našich wallboxov, ktorý sme schopní zákazníkovi dodať, poprípade aj namontovať, pokiaľ by mal záujem.

 

Chceme poďakovať firme Probugas, ktorá nás pozvala na autosalón a mali sme možnosť prezentovať nielen lacné vozenie, to znamená LPG, ale aj vozenie v kombinácii elektro, benzín, plyn. Sme radi, že sme mohli využiť túto príležitosť, prípadným záujemcom, ktorých je na moje prekvapenie veľmi veľa sme mohli podať informácie aj čo sa týka technológii elektropohonov, nabíjacích staníc a nabíjacieho príslušenstva k hybridným vozidlám a elektrickým vozidlám.

 

Ďakujem všetkým, ktorí nás navštívili. Ďakujem aj všetkým našim zákazníkom, ktorí nás navštevujú v našich prevádzkach a samozrejme, tých ktorí nás nenavštevujú, pozývam.

 

 

 

 

 

Prečítajte si viac o výhodách jazdy vystavovaného vozidla Opel Ampera

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?