Všetko o elektrických autách
All4car

Mitsubishi e-Evolution Concept a Mitsubishi Outlander PHEV

 

Automobilka Mitsubishi predstavila na 88. ročníku medzinárodného autosalónu v Ženeve dve pozoruhodné novinky. Tou prvou je koncept elektromobilu Mitsubishi e-Evolution Concept a tou druhou nový Outlander PHEV, ktorý by mal byť uvedený na európsky trh začiatkom tohtoročnej jesene.

 

 

 

 

V koncepčnom modeli e-Evolution Concept nám Mitsubishi naznačuje svoje budúce smerovanie. Elektromobil, ktorý spája trojicu elektromotorov,  so systémom aktívnej kontroly stáčania AYC, ten je súčasťou integrovaného stabilizačného systému SAWC (riadenie pohonu všetkých kolies). Nevšedný je hlavne riadiaci systém, kde vidno možnosť efektívneho využitia umelej inteligencie. Množstvo senzorov vyhodnocuje v reálnom čase aktuálny stav vozovky, dopravnú situáciu a taktiež plánovaný zámer vodiča. Samotnému vodičovi sa pomocou špeciálnej funkcie osobného kouča v systéme umelej inteligencie odovzdávajú nové skutočností a tým sa podvedome zlepšujú jeho vodičské schopností. Všetko sa deje prostredníctvom hlasového dialógu a veľkého displeja na prístrojovej doske. Cieľom je to, aby vodič aj napriek svojím schopnostiam získal automobil pod svoju kontrolu. Mitsubitshi e-Evolution Concept púta pozornosť aj neobyčajným futuristickým dizajnom, ktorý sa výrazne odráža aj v interiéri elektomobilu.

 

 

 

 

Druhou novinkou spoločnosti Mitsubishi je osvedčený Outlander PHEV. Plug-in hybridne SUV s dvojicou elektromotorov a pohonom všetkých kolies, ktorý bol uvedené na trh už v roku 2013. Pre Mitsubishi je tento model zásadný a v mnohom zadefinoval tvár značky na niekoľko rokov dopredu. Mitsubishi Outlander PHEV je medzi zákazníkmi veľmi obľúbený, a tak sa vďaka svojmu neustálemu zdokonaľovaniu stál jedným z kľúčových vozidiel tejto značky. Nie náhodou boli predchádzajúce generácie Mitsubishi Outlander PHEV v rokoch 2015, 2016 a 2017 najpredávanejším europským plug-in hybrid automobilom. V Európe sa doteraz predalo cez 100 tisíc týchto modelov a v celosvetovom meradle sa ich predalo cez 140 tisíc kusov. To celkovo radí Mitsubitshi Outlander PHEV medzi najpredávanejšie plug-in hybridne SUV. 

 

 

Nový Mitsubitshi Outlander PHEV reprezentuje najmodernejšie technológie a nevšedný dizajn Mitsubishi Motors Corporation. Outlander PHEV dokázal v sebe spojiť dlhoročné skúseností s automobilmi SUV a technológií na poli elektromobility. To všetko s jediným cieľom, ktorým je pôžitok z jazdy.

 

 

Riešenie problematiky pohonu PHEV

Dôležite je aj to, že automobilka vyriešila zložitú problematiku technológie pohonu PHEV. Tento model prináša významný zlom v dojazdovej vzdialenosti, ktorá je ešte stále problémom elektromobilov. Mitsubitshi v Outlander PHEV doriešili aj komplikovanú otázku emisií a hlučností a ponúkli náročným zákazníkom dlhší dojazd elektromobilu bez toho aby museli neustále myslieť na to kde je najbližšia nabíjacia stanica. Nový Mitsubitshi Outlander PHEV MY19 využíva systém novej generácie, ktorý je medzi elektromobilmi a SUV pokrokový. S určitosťou môžeme tvrdiť, že najnovšia verzia tohto automobilu, opäť v mnohom posunie hranice o niečo ďalej. Posun možno vidieť aj v celkom prepracovanom hnacom mechanizme, ešte väčšej dynamike, uhladenejšom interiéri a funkčnom dizajne. Na prvý pohľad vidno, že nový Outlander PHEV vsadil na viacero jemných vylepšení. Napríklad nové LED svetlomety vrátane LED diaľkových svetiel, obdĺžnikové rámy na predných hmlových svetlách, inovovaná maska chladiča s vizuálnou identitou dynamického štítu, alebo spodný ochranný kryt automobilu. K vzhľadu tohto vozidla prispel aj väčší zadný spojler alebo prepracovanejšie prevedenie nových 18“ kolies z ľahkej zliatiny v dvojfarebnom lakovaní. Viacerých zlepšení sa dočkala aj bezpečnostná výbava vozidla, kde pribudli najnovšie asistenčné systémy.

 

 

 

 

Systém pohonu všetkých kolies 4WD dostal dva nové režimy. K už využívaným Normal a 4WD Lock pribudli Sport, kde má vodič väčšiu mieru kontroly nad vozidlom s dynamickejším pôžitkom z jazdy a režim Snow, ktorý je vhodný na bezpečnejšiu jazdu na zasnežených a klzkých povrchoch. Vynovený je aj systém PHEV, kde používaný klasický benzínový dvojliter nahradil benzínový motor s objemom 2,4 litra pracujúci s Atkinsonovým cyklom. Tento nový pohonný systém prináša vyšší točivý moment, hladší chod a celkovo vyššiu účinnosť.

 

 

Vylepšenia Mitsubitshi Outlander PHEV:

  • Výkon generátora energie vzrástol o 10%
  • Výkon zadného elektromotora sa zvýšil o 10%
  • Kapacita batérie sústavy pohonu narástla o 15%
  • Výkon batérie pohonu sa zvýšil o 10%     

 

 

 

Mitsubitshi Outlander PHEV je bezpochyby veľmi zaujímavý a nevšedný plug-in hybrid automobil, ktorý je v ponuke aj u nás.

 

Mitshubishi Outlander PHEV

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?