Všetko o elektrických autách
All4car

Microlino – najmenší elektromobil na svete, ktorý má štýl

 

Micro Mobility Systems je švajčiarsky výrobca kompaktných dopravných prostriedkov. Svetlo automobilového sveta čoskoro uzrie jeho dlho očakávaná novinka v podobe najmenšieho elektromobilu na svete. Pretože sa naozaj jedná o maličký mestský elektromobil, dostal príznačný názov Microlino.

 

 

Ako vzniklo Microlino?

Microlino je klasikou v modernom dizajne. Toto mini retro autíčko je totiž inšpirované modelom slávnej Isetty od BMW, ktoré brázdilo európske cesty ešte v 50-tych rokoch. Vývojári začali na modernej verzii pracovať ešte v roku 2015, ale až tento rok predstavili jeho finálny dizajn, ktorému už Európska únia udelila aj certifikát homologizácie. Dôvodom odkladov a zdržania uvedenia na trh boli unikátne dvere, cez ktoré sa do Microlina nastupuje spredu. Práve testovanie netradičného vstupu do vozidla si vyžiadalo časovo náročnejšie testovanie.

 

 

Parametre elektromobilu Microlino

Aj keď to na prvý pohľad možno nevyzerá, dvojmiestny elektromobil je plnohodnotným štvorkolesovým vozidlom, ktoré poháňa motor s výkonom 15 kW a krútiacim momentom až 110 Nm. Vďaka nabíjaniu cez batériu s kapacitou 8 kWh alebo 14,4 kWh s ním dosiahneme dojazd 126 resp. 202 km. Mini elektromobil síce váži s batériou len 510 kg, ale z 0 na 50 km/h zrýchli za 5 sekúnd a maximálku s ním vytiahnete na 90 km/h. A že sa naozaj jedná o kompaktnú verziu potvrdzujú aj jeho rozmery, dĺžka 2 435 m, šírka 1.500 m a výška 1 459 m. Aj napriek úsporným rozmerom má komfortný 300 litrový batožinový priestor. Doma si Microlino nabijete za 4 hodiny a na verejnej AC nabíjačke cez Type 2 konektor trvá nabíjanie 1 hodinku. A cena? Tá by sa mala pohybovať okolo 12.000,- €.  

 

 

Kedy sa Microlino začne predávať?

Ak vás mini elektromobil zaujal, môžete sa tešiť, pretože v septembri pôjde do výroby prvá séria v počte 25 kusov. Tieto prvotiny budú slúžiť pre zákazníkov ako testovacie vozidlá a na základe ich spätnej väzby sa sfinalizuje konečná verzia Microlina, ktorá už pôjde priamo do decembrovej sériovej výroby. Prednostnú možnosť kúpy budú mať samozrejme Švajčiari, následne bude najmenší elektromobil k dispozícii pre zákazníkov v Nemecku a a potom sa dodávky rozšíria aj na iné trhy. Na stránke výrobcu si môžete dokonca bezplatne a nezáväzne Microlino rezervovať, ale už v súčasnosti firma eviduje asi 6 500 rezervácií ! Štýlovosť dodáte svojmu mini retro autíčku aj farbami, pretože si budete môcť vybrať z množstva farebných variantov, vrátane dvojfarebných. Prvotriedny servis bude po dohode zabezpečovať 70 servisných stredísk Bosch Car Service v rámci švajčiarskeho trhu.

 

 

 

Už sa tešíte na farebného elektro chrobáčika? My určite. Jazdiť sa dá totiž nielen ekologicky, ale aj so štýlom.

 

Zistiť viac

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?