Všetko o elektrických autách
All4car

Mestská polícia v Zlatých Moravciach bude jazdiť na elektromobile

 

Mesto Zlaté Moravce je jedným z mnohých slovenských miest, ktoré sa snažia podporiť elektromobilitu. Kúpou nového vozidla, ktoré bude využívať elektrickú energiu chce mesto znížiť objem znečisťujúcich látok vypustených do ovzdušia z benzínových alebo dieselových motorov a prispieť tak k ochrane životného prostredia.

 

 

Financovanie elektromobilu

Mesto sa uchádza o dotáciu z Enviromentálneho fondu Slovenskej republiky s projektom „Elektromobil pre mesto Zlaté Moravce.“ Žiadosť o finančný príspevok bola schválená poslancami mestského zastupiteľstva ešte koncom apríla tohto roku. Výška podpory, ktorú môže Envirofond poskytnúť je 30-tisíc eur. Aj preto sa mesto bude musieť podieľať na dofinancovaní kúpy elektromobilu a to najmenej vo výške 5 % z oprávnených nákladov projektu. Finančná spoluúčasť je jednou z podmienok na schválenie dotácie.

 

 

Elektromobil pre mestskú políciu

Zámerom samosprávy je zakúpený elektromobil využiť pre potreby mestskej polície, ktorá pôsobí ako poriadkový útvar a zabezpečuje v Zlatých Moravciach nielen verejný poriadok, ale spolupodieľa sa aj na ochrane životného prostredia. Od roku 1991, kedy mestská polícia v mesta vznikla, sa výrazne navýšil počet mestských policajtov a rozšírilo sa ich pôsobenie. Dnes je pre potreby mesta a udržiavanie poriadku zamestnaných až 13 policajtov, a preto je služobné vozidlo nevyhnutnosťou. Náklady na zaobstaranie vozidla s alternatívnym pohonom by mali dosiahnúť čiastku 40-tisíc eur. V cene vozidla je už totiž aj jeho vybavenie, ktoré vyplýva práve z povahy činnosti mestských policajtov, ako napríklad maják na streche vozidla alebo špeciálne označenie mestskej polície vo forme polepov.

 

 

Nabíjanie elektromobilov v Zlatých Moravciach

Aktuálne v Zlatých Moravciach chýba potrebná nabíjacia infraštruktúra pre elektromobily. Najbližšia nabíjacia stanica je však vzdialená autom iba 12 minút a to v obci Volkovce a 18 minút v Mochovciach. Za polhodinku ste v Nitre, kde môžete využiť viacero možností pre nabitie vášho elektrického vozidla, a to aj s možnosťou rýchleho nabíjania.

 

 

 

Nabíjanie elektromobilov je možné aj vlastnou nabíjačkou

 

Zistite viac

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?