Všetko o elektrických autách
All4car

Mestská polícia v Trebišove bude jazdiť na elektromobile

 

Jedným z ďalších slovenských miest, ktoré sa rozhodli podporiť ekologické cestovanie a zakúpiť pre svoje potreby prvý elektromobil je mesto Trebišov. Radnica sa totiž zapojila do výzvy Enviromentálneho fondu Slovenskej republiky s projektom „Elektromobilom k lepšiemu životnému prostrediu v Trebišove“. Pri predkladaní projektu bolo mesto úspešné a na zakúpenie elektrického vozidla tak z Envirofondu získalo dotáciu vo výške 30.000,- €. Nakoľko je jednou z podmienok schválenia dotácie finančná spoluúčasť predkladateľa projektu, mesto sa bude na financovaní elektromobilu spolupodieľať a z vlastných zdrojov prispeje na kúpu elektromobilu sumou maximálne vo výške 10.000,- €.

 

 

Zakúpený elektromobil budú využívať trebišovskí mestskí policajti pri výkone svojej profesie. Mesto chce aj takýmto spôsobom prispieť k ochrane ovzdušia pred škodlivými emisiami a šetriť tak nielen životné prostredie, ale aj mestský rozpočet. Jazdenie na elektrický pohon totiž predstavuje výraznú úsporu na pohonných hmotách. Príslušníci mestskej polície najazdia mesačne s jedným automobilom v priemere až 3 000 kilometrov. Elektromobil potrebám mestskej polície úplne vyhovuje, pretože jeho reálny dojazd na jedno nabitie je nad 200 kilometrov.

 

 

Veľkou výhodou Trebišova je, že už má k dispozícii vlastnú rýchlonabíjaciu stanicu, a to dokonca priamo pred budovou mestského úradu. Mesto ju sprístupnilo ešte v roku 2014 v spolupráci zo Slovenskými elektrárňami a to aj napriek tomu, že v danom čase minimum občanov mesta využívalo takýto ekologický dopravný prostriedok. Trebišov do realizácie prvej nabíjacej stanice investoval cca 1000 €, zvyšok bol financovaný zo súkromných nadačných zdrojov. Aj napriek počiatočnej nedôvere zo strany obyvateľov mesta, nabíjacia stanica postupne naberala a naberá na význame. A to aj z dôvodu, že predstavuje len jednu z dvoch nabíjacích staníc, ktoré sa nachádzajú na východ od Košíc. Druhou je nabíjacia stanica v Humennom. Samozrejme viacero možností pre nabitie elektromobilu sa nachádza v metropole východu, teda v Košiciach. Avšak obe mestá sú od Trebišova vzdialené 45 – 50 minút jazdy autom. Preto, ak pôjdete smerom na východ, určite nezabudnite dobiť energiu vášmu elektromobilu priamo v Trebišove.

 

 

 

Ak nabíjaciu stanicu nemáte v meste, môžete vyriešiť nabíjanie jednoducho doma 

 

Možnosti nabíjania elektromobilov

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?