Všetko o elektrických autách
All4car

Mestská polícia si elektromobil pochvaľuje

 

Čoraz viac mestských policajtov využíva v práci elektromobil.

 

 

Martin

Vďaka dotácii si svoj prvý elektromobil v službe vyskúšala aj mestská polícia v Martine. Policajti si auto chvália, je podľa nich tiché a oceňujú aj automatickú prevodovku. Keďže nabíjaciu stanicu majú priamo pred radnicou, auto si môžu nabiť tam. Auto bude polícia využívať na denné obhliadky, kontrolu či usmerňovanie cestnej premávky.

 

 

 

 

Sabinov

V marci dostali elektromobil aj policajti zo Sabinova. Za pozitíva tejto kúpy označujú najmä nulové emisie pri jazde a nízke náklady za palivo. Elektromobil bol zakúpený vďaka dotácii, mesto sa na kúpe spolupodieľalo. Na streche vozidla je nainštalovaný nový moderný typ výstražného svetelného znamenia, tzv. „VRZ“.

 

 

Stará Ľubovňa

Dotácia pomohla kúpiť elektromobil aj policajtom zo Starej Ľubovne. Projekt by mal zvýšiť celkové povedomie obyvateľov o elektromobilite, veď toto služobné vozidlo budú mať denne na očiach. V podobných aktivitách, čiže v znižovaní negatívneho vplyvu na životné prostredie, chce mesto pokračovať naďalej.

 

 

Malacky

Na svojej Facebookovej stránke sa novým elektromobilom pochválili policajti z Malaciek. Pridali aj pekné fotky. Na vozidle hliadkujú od februára tohto roku a auto zakúpili rovnako, ako ich kolegovia, vďaka dotácii cez environmentálny projekt. Polícia si chváli jeho takmer bezplatnú prevádzku a fakt, že auto nezaťažuje svojím hlukom okolie.

 

 

 

 

Elektromobil využívajú mnohí ďalší mestskí policajti. Ujal sa v Prešove, v Trebišove, v Banskej Bystrici, v Žiari nad Hronom, v Leviciach, ... miest je naozaj veľa. Mestská polícia si chváli najmä nízke náklady za palivo, čo je pri denných hliadkach a počte najazdených kilometrov pochopiteľný argument. Nehlučnú prevádzku využijú policajti nielen v nočných hodinách, ale aj pri zásahoch, kde by bežný, spaľovací motor rýchlejšie prezradil páchateľom blížiace sa vozidlo.

 

 

Zdroj foto v článku: Facebook Mestská polícia Malacky, Mestská polícia Martin

 

 

 

Elektromobily budú povinne hlučnejšie

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?