Všetko o elektrických autách
All4car

Memorandum a akčný plán o budúcnosti automobilového priemyslu

 

Naši západní susedia spolu aj so spoločnosťou AutoSAP (združenie automobilového priemyslu) spoločne podpísali dokument, ktorý posilní budúce aspekty českého automobilového priemyslu. Hlavnými námetmi sú elektromobilita, autonómne riadenie a digitalizácia. Toto memorandum podpísali predseda vlády Českej republiky Bohuslav Sobotka a prezident AutoSAP Bohdan Wojnar.

 

 

 

 

Spoločnosť Škoda Auto

Rovnako Škoda Auto dodala k memorandu kľúčové podnety.  Spoločnosť sa ako jeden z členov združenia AutoSAP, spolu aj s ostatnými firmami a inštitúciami aktívne podieľala na tvorbe Memoranda, ktoré má predstavovať lepšiu budúcnosť automobilového priemyslu a aj týkajúceho sa Akčného plánu.  A tak Bernhard Maier (predseda spoločnosti Škoda Auto) dodatočne pridal svoj podpis k deklarácii, na podporu Memoranda a Akčného plánu.

 

B. Maier doplnil niekoľko slov o Memorandu: „Týmto Memorandom vysielame zretelný signál, že spoločne pracujeme na riešeniach mobility do budúcnosti. Politická reprezentácia, Združenie automobilového priemyslu aj hospodársky sektor podporuje digitalizácie elektromobilov, nabíjacia infraštruktúra i testy autonomných vozidel v reálných podmienkach spoločne vytvárajú predpoklady pre dalšie pokračovanie úspešneho kurzu českého automobilového priemyslu.“

 

 

 

 

Elektromobilita, autonómne riadenie a digitalizácia

Pre diskutovanie o dôležitých otázkach a príležitostí pre lepšiu budúcnosť automobilového priemyslu si automobilka pozvala do Mladej Boleslavy niekoľko vysoko postavených predstaviteľov politického a hospodárskeho života. Memorandum vychádza práve z týchto diskusií a dnes začína na konkrétnej realizácií. Škoda Auto si tiež stanovila vo svojej Stratégii 2025 oblasti elektromobility, autonómneho riadenia a digitalizácii.

 

 

Akčný plán

Akčný plán obsahujúcich 25 opatrení, týkajúcich sa tematík elektromobility, autonómneho riadenia a digitalizácie, zahŕňa témy na podporu vzdelávania, výskumu a vývoja. Tieto nové sféry obchodnej činnosti poskytujú pre český automobilový priemysel potenciál a taktiež bolo dohodnutých niekoľko nových opatrení.

 

 

Nové opatrenia

Autonómnemu riadeniu bude predovšetkým daná podpora prostredníctvom podporných programov pre výskum a vývoj. Taktiež bude možné testovanie autonómnych vozidiel za reálnych podmienok (skúšobné jazdy) . Ako jednou z ďalších podpôr, AutoSAP a Vláda ČR sa dohodli na vývoji áut na alternatívne pohony, predovšetkým pre elektromobily.

 

Hlavná podpora bude zaradená pre oblasť digitalizácie, keďže hlavným cieľom je zaistiť pokrytie dopravných komunikácií vysokorýchlostným pripojením k internetu. A tak na konci roka 2018 sa uskutoční vyhodnotenie celkových výsledkov ohľadom opatrení, ktoré boli zahrnuté v Akčnom pláne.

 

 

 

 

Ekonomika v Českej republike

Čo sa týka českej ekonomiky, automobilový priemysel je dôležitým aspektom nie len pre samotné domáce produkty, ale aj pre nespočetnú zamestnanosť ľudí, pri ktorej sa stáva jedným z najvýznamnejších zamestnávateľov. Tým preukazuje rastúcu snahu a úsilie. Samotná značka pôsobí na viac ako 100 trhoch na svete a považuje sa za najväčšieho výrobcu motorových vozidiel. Takisto na automobilový priemysel, pripadá 25 % českého exportu. 

 

 

 

Viac o autonómnom riadení

 

Autonómne vozidlá

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?