Všetko o elektrických autách
All4car

Majiteľ elektromobilu s dotáciou bude musieť splniť zopár podmienok

 

Majitelia elektromobilov zakúpených s dotáciou budú musieť dodržať isté podmienky.

 

 

Spísali sme pre vás podmienky, ktoré ako majiteľ elektromobilu s dotáciou od štátu musíte dodržať. Nejedná sa o žiadne hororové zásady, len o pár bodov, s ktorými odporúčame zoznámiť sa vopred.

 

 

Kúpa do jedného roka

Na kúpu elektromobilu alebo plug-in hybridu budete mať od schválenia dotácie 12 mesiacov, teda jeden rok. Možno už v čase podávania žiadosti odporúčame spraviť si prehľad elektromobilov na trhu.

 

 

Potrebujete poradiť s výberom elektromobilu?

Obráťte sa nás. Radi vám s výberom poradíme, prípadne zodpovieme všetky technické otázky o elektromobiloch.

 

 

 

Poradiť sa s kúpou elektromobilu

 

 

 

Dotácia je určená na preplatenie oprávnených výdavkov. Čiže výdavkov, ktoré boli vynaložené na kúpu auta – teda na investičné náklady. Dotácia je forma pomoci ako výdavky za kúpu auta ponížiť, nie ich minimalizovať úplne. Je to finančná pomoc, nie preplatenie plnej sumy za elektromobil alebo plug-in hybrid.

 

 

 

 

Aký je teda ideálny postup?

Keď si žiadateľ zistí ceny elektromobilov vopred a odráta si buď 8 000 € alebo 5 000 € podľa typu vozidla, ktoré si vybral. Zvyšná suma je tá, ktorú musí žiadateľ uhradiť. Treba dodať, že leasing v prípade dotácie nie je dovolený, čiže dotácia by na elektromobil na leasing nebola poskytnutá.

 

 

Nový elektromobil je potrebné vlastniť 2 roky

Príjemca dotácie sa zaväzuje, že bude vlastníkom a zároveň jediným držiteľom vozidla najmenej dva roky nepretržite od dátumu prvej evidencie vozidla na meno príjemcu dotácie.

 

 

Nezabudnite na poistenie auta

Počas spomínaných dvoch rokov je potrebné auto havarijne poistiť za účelom krytia škôd, ktoré by mohli byť spôsobené dopravnou nehodou, odcudzením, živelnými udalosťami, vandalizmom, pádom predmetu, alebo stretom so zverou.

 

 

 

 

Nálepka na vozidle je povinná

Nálepka vám príde spolu so zmluvou. Keďže celý projekt je realizovaný zo štátneho rozpočtu, ako príjemca dotácie sa zaväzujete k tomu, že budete verejnosť informovať o tom, že vaše auto bolo zakúpené aj na základe tejto dotácie. Nálepka musí byť umiestnená na vonkajšom dobre viditeľnom mieste vozidla počas dvoch rokov – čiže počas doby v ktorej sa zaväzujete byť jediným majiteľom vozidla.

 

 

 

Všetko o dotáciách na elektromobily

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?