Všetko o elektrických autách
All4car

Luxusné ELM

 

Po mesiacoch špekulácií, spoločnosť Faraday Future predstavila svoju víziu budúcnosti elektromobilov na tlačovej konferencii v Las Vegas počas CES. Hovorilo sa o nej ako o budúcom konkurentovi pre Tesla Motors. Mladá severoamerická firma postavená na čínskom kapitále sa na úvod svojho fungovania rozhodla prekvapiť. Žiaden konkurent pre úspešnú sériu Tesla Model S sa ale nekoná. Z dlhého zoznamu možností, aj keď nikdy sme nepredpokladali niečo tak radikálne ako koncept spoločnosti Faraday Future je elektrický monopost FFZERO1, ktorý šokuje vzhľadom i výkonom.

 

Autonómny „batmobil“ nazvaný FFZERO1 je jednomiestne pretekárske auto bez dverí, ktoré sa môže pochváliť rýchlosťou viac ako 1000 konských síl čo je v prepočte 736KW. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za menej ako 3 sekundy. Je vybavený štyrmi elektromotormi, jeden v každom kolese, a môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 320km/h.

 

 

 

 

Podobne ako Tesla Model S a Model X , batérie sú centrálne umiestnené pod podlahou. K dispozícii je nový druh konštrukcie VPA, ktorá má batérie usporiadané do modulárnych reťazcov. Spoločnosť Faraday opisuje  konštrukciu  Variable Platform Architecture ( VPA ) ako systém navrhnutý špeciálne pre elektromobily -"skateboard štýl" .

 

Moderný futuristický dizajn a extrémne technológie zamerané slúžiť vodičovi, umožňujú pocit, že toto vozidlo nie je úplne z tohto sveta. Presnejšie povedané FFZERO1 je určený na prezentáciu dizajnu a s jeho sériovou výrobou sa nepočíta.

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?