Všetko o elektrických autách
All4car

Lietajúci dron EHANG 184 AAV na prepravu osôb už lieta v Dubaji, kedy bude u nás?

 

Veľtrh spotrebnej elektroniky, ktorý sa každoročne organizuje v Las Vegas bol obzvlášť výnimočný. Čínska spoločnosť Ehang, ktorá svoj inovatívny potenciál už ukázala v podobe šikovných dronov opäť nesklamala a predstavila na ňom dych vyrážajúcu novinku. Lietajúci dron -  Ehang 184 AAV určený na prepravu ľudí, resp. jedného pasažiera. Znie to trošku sci-fi, ale je to tak. V súčasnosti už prebehli prvé testovacie jazdy v Dubaji. Práve tam má toto lietajúce vozidlo, ktoré skrýva pod kapotou 142 koní odštartovať svoju hviezdu púť. Dokonca sa predpokladá, že do roku 2030 bude tento spôsob cestovania tvoriť až štvrtinu z celkovej dopravy v Dubaji.

 

 

 

 

Vrátane unikátneho dizajnu, ekologického využitia a rýchlej prepravy až 100 km/h je Ehang 184 špecifický najmä bezpilotným, automatickým ovládaním s dôrazom na bezpečnosť cestujúceho. Po nasadnutí jednoducho zadáte na tablete pred vami cieľ cesty, vyberiete jednu z ponúkaných tras a stlačíte tlačidlo označujúce vzlietnutie. V prípade možných komplikácií, či výpadku jednej z riadiacich jednotiek ju okamžite nahradí ďalšia, ktorá vám umožní bezpečné pristátie.

 

Spoločnosť Ehang nezabudla ani na komfort cestujúcich, tablet s uhlopriečkou príjemných 12 palcov a jednoduchým ovládaním je len začiatok. Poteší aj automatická klimatizácia, osvetlenie interiéru aj exteriéru, 4G internet či priestor na odloženie menšieho kufra a osobných vecí.

 

 

 

 

Okrem vyššie spomínaných funkcií a parametrov vás určite zaujíma kedy a v akej cene bude tento technologický zázrak dostupný aj u nás na Slovensku. Viacero internetových obchodov konkrétnu cenu neuvádza, odhaduje sa však na 186 až 279 000 eur. Samotné spustenie Ehang 184 AAV  si vyžaduje množstvo bezpečnostných povolení a licencií. Slovenská legislatíva nie je takýmto strojom zatiaľ veľmi naklonená o čom svedčia aj značné obmedzenia a sankcie týkajúce sa lietania a filmovania s dronom. Čaká nás teda ešte veľmi dlhá cesta, na ktorej je legalizácia lietajúceho dronu na prepravu osôb pre nás ešte v nedohľadne.

 

 

 

Ak chcete ostať ešte na zemi, vyskúšajte elektrickú kolobežku

 

Kolobežky na elektrický pohon

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?