Všetko o elektrických autách
All4car

Len nedávno vyvinuli v Porsche vlastný elektromobil

 

Čakalo sa naň dlho, ale oplatilo sa. Len nedávno svoj prvý elektromobil predstavila aj prémiová značka Porsche. Na začiatku roka 2019 sa zdá, že nemecká automobilka vo vývoji predbieha lídra na trhu - Teslu. Prichádza s doteraz najrýchlejším spôsobom nabíjania.

 

 

Dve novinky v jednom

Uvedenie prvého elektrického auta Porsche je veľká správa sama o sebe. Na trh by sa malo dostať koncom tohto roka. O to viac vývojári prekvapili verejnosť, keď zverejnili informácie o rýchlosti nabíjania nového modelu Taycan. Najnovšie správy hovoria o tom, že 100 km jazdy získame už pri 3-minútovom nabíjaní. To znamená 400 km za menej ako 20 minút nabíjania. Pri spomienke na niekoľkohodinové domáce dobíjanie to znie takmer neuveriteľne. Doma však bežne nemáme rýchlonabíjačku DC s výkonom 400 kW. Pre porovnanie, nabíjačky Supercharger od Tesly v súčasnosti dokážu dobiť batériu na 80 % kapacity za 30 minút.

 

 

Koniec pomalému nabíjaniu

Rozširovanie infraštruktúry nabíjacích staníc je pre rozvoj elektromobility kľúčové. V Porsche to dobre vedia. Nové stanice, ktoré ultra-rýchle nabíjanie zvládnu, preto budú fungovať s napätím až 800 V a výkonom 350 kW. Spoločnosť na ich výstavbe spolupracuje s ďalšími známymi hráčmi ako BMW, Daimler a Ford. Spolu chcú do konca tohto roka vybudovať po celej Európe sieť 400 takto výkonných nabíjacích staníc.

 

 

Nabíjačky pre „bežné“ elektromobily dnes rozdeľujeme do troch kategórií. Najpomalšie sú nabíjačky úrovne 1, ktoré dodajú za hodinu nabíjania energiu na dojazd 6 až 8 km. So zariadeniami 2. úrovne získavame za rovnaký čas dojazd 25 až 40 km a s vysokorýchlostnými nabíjačkami DC nabijeme za 30 minút batériu na 80 až 270 km jazdy. Dĺžka dojazdu tu závisí od konkrétneho vozidla a typu nabíjacej stanice.

 

 

Zdroj foto v článku: porsche.sk

 

 

 

Nabíjanie na verejnej nabíjačke - správny postup

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?