Všetko o elektrických autách
All4car

HD Live Map versus Mercedes

 

Vysokopresné digitálne mapy nazývané aj HD Live Map sú podstatnou súčasťou autonómnych vozidiel a asistenčných systémov ADAS (Advanced Driver Assistance Systems). Informačné kanály automobilu sú pomocou mapy navzájom prepojené a automatizované vozidlo tak vie identifikovať, kde sa nachádza, akú cestu má pred sebou, dokáže analyzovať premávku a adekvátnym spôsobom reagovať na rôzne dopravné situácie.

 

 

 

 

Zo vzájomnej spolupráce holandskej spoločnosti HERE Technologies, ktorá sa orientuje na vývoj mapových a lokalizačných údajov a koncernu Daimler vzišla myšlienka vytvoriť HD Live Map ako pevnú súčasť autonómnych vozidiel Daimleru. Pre budúce modely značky Mercedes - Benz sa tak vytvára platforma, ktorá je predpokladom využívania vysokopresných digitálnych máp v budúcich generáciách autonómnych a vysokoautomatizovaných vozidiel tejto slávnej značky.

 

 

 

 

Spoločnosť HERE vyvinula moderné digitálne mapy s funkciou aktualizácie a regenerácie ktoré umožňujú vozidlu reagovať na dynamické zmeny v premávke. Mimoriadne presné digitálne mapy HD Live Mapy disponujú vysokým rozlíšením a aktualizujú sa takmer okamžite a nepretržite. V reálnom čase je mapa schopná aktívne reagovať na meniacu sa situáciu a následne sa aktualizovať. Vozidlá s takouto inováciou napríklad dokážu prejsť z jedného jazdného pruhu do druhého pokiaľ pri mapovaní situácie zistia, že je daný jazdný pruh blokovaný. HD Live Map sú čitateľné cez prístroje a uložené na cloude. Vyžadujú si veľké množstvo údajov zo snímačov. Tieto údaje sú vzhľadom ku kvalite a vysokému počtu vozidiel, ktoré sú schopné rozpoznať a následne overiť zmeny, najdôležitejším elementom aktualizácie máp s vysokým rozlíšením. Za účelom vysokej úrovne bezpečnosti spoločnosť HERE neustále uverejňuje aktualizácie máp prostredníctvom overovania, teda rozpoznávania a hlásenia zmien alebo odchýlok.

 

 

 

Buďte stále informovaní a prečítajte si ako sa posunul vývoj v oblasti autonómnych vozidiel 

 

 Zistite viac

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?