Všetko o elektrických autách
All4car

Dotiahne to spoločnosť EJOIN na najväčšieho prevádzkovateľa nabíjacích staníc na Slovensku?

 

 

Na každej novootvorenej stanici Ejoin nabijete elektromobil prvé tri mesiace zadarmo.

 

 

Nabíjacie stanice pre elektromobily vyrába a prevádzku aj slovenská spoločnosť Ejoin. Už na začiatku roka 2020 rozbehla výstavbu staníc v našej krajine naozaj naplno. Prvé nabíjacie stanice postavila v bratislavskom Auparku, priamo v garáži nákupného strediska. Až osem AC nabíjacích wallboxov má maximálny nabíjací výkon 22 Kw. Ich kábel je dlhý približne 5 metrov a konektor, ktorý tu majitelia elektromobilov nájdu, je Typ 2. Vďaka tejto realizácii sa Aupark v Bratislave stal najväčším centrom elektromobility na Slovensku.

 

 

Pre používanie nabíjacích staníc Ejoin je potrebné prihlásenie PIN kódom alebo kartou Ejoin. Na webe prevádzkovateľa získa zákazník po registrácii svoj PIN kód, ktorý je platný 10 dní. Za pomoci PIN kódu môže zákazník nabíjať svoj elektromobil. Ide však o dočasný prístup, pretože do niekoľkých dní príde zákazníkovi poštou karta, ktorú bude využívať pri nabíjaní. Pri registrácii dostane zákazník registračný bonus v hodnote kreditu na nabitie 100 kW. Tento bonus môže zákazník využiť na platených stojanoch spoločnosti Ejoin. 

 

 

 

 

 

V Bratislave bojuje Ejoin s konkurenciou

V Bratislavskom Auparku sa už pred vybudovaním nabíjacích staníc Ejoin nachádzali nabíjacie stanice spoločnosti ZSE Drive, ktorá otvorila svoj prvý „hub“ ešte v roku 2019. Označenie „hub“ používa spoločnosť pre tri a viac vybudovaných nabíjacích miest. V Auparku majú nabíjačky dva stojany s maximálny výkonom 350 kW s konektorom CCS a CHAdeMO. Zvyšné štyri miesta majú maximálny výkon 22 kW. To nie je ale všetko. Pred hlavným vchodom stojí šesť stojanov Tesla Supercharger.

 

 

Banská Bystrica

Spoločnosť Ejoin oficiálne otvorila svoju prvú rýchlonabíjaciu stanicu na Slovensku na čerpacej stanici Benzinol v Banskej Bystrici. DC nabíjacia stanica je v skúšobnej prevádzke a spoločnosť Ejoin vyzýva majiteľov elektromobilov, aby si ju prišli vyskúšať. Zákazníci môžu následne svoje pozitívne alebo negatívne skúsenosti napísať spoločnosti Ejoin prostredníctvom emailu. Nabíjacia stanica má nabíjanie pomocou konektorov CCS2 a CHAdeMO s výkonom až 50 kW. Spoločnosť Ejoin má do konca roka 2020 v pláne postaviť na Slovensku približne 20 takýchto rýchlonabíjacích staníc a k nim pribudnú nabíjacie stojany s výkonom 120 kW.

 

Nabíjacie stanice Ejoin sa nachádzajú aj v Dubnici nad Váhom, Ilave, Žiline či v Prahe.

 

 

 

 

Cenník Ejoin

Svojim zákazníkom ponúka spoločnosť Ejoin počas prvých troch mesiacov od postavenia nabíjacej stanice nabíjanie zadarmo. Po uplynutí troch mesiacov si môžu majitelia elektromobilov nabiť vozidlo za 0,12 €/kWh pomocou AC prúdu, pričom parkovanie je na 3 hodiny zadarmo. Rýchle DC nabíjanie je za 0,27 €/kWh s 90 minútovým parkovaním zadarmo.

 

 

Cieľom spoločnosti je stať sa jednotkou na domácom trhu nabíjacích staníc.

 

„Chceme dokázať skeptikom, že nabíjacie stanice a elektromobily nemusia byť doménou len väčších miest, a tým pádom limitovať potenciálnych zákazníkov z tých menších,“ dodáva riaditeľka predaja Lucia Kutišová v tlačovej správe.

 

 

Ľudia zneužívajú miesta pre nabíjanie elektromobilu ako parkovanie - Ejoin ide zakročiť

Často sa stáva, že na parkovacom mieste pri nabíjačke zaparkujú taxikári alebo obyvatelia z okolitých bytoviek a to aj vtedy, keď je ich elektromobil už nabitý. Spoločnosť Enjoin chce týmto situáciám predchádzať a preto prestavala svoje nabíjacie stanice tak, aby mali čítačku čiarových kódov. Na parkovacom mieste pri obchodných reťazcoch teda bude musieť zákazník preukázať naskenovaním účtenky to, že bol naozaj nakupovať. Nabíjačku okrem oskenovania čiarovým kódom môže odblokovať ešte klubovou kartou.

 

 

Spoločnosť Ejoin k tejto situácii napísala:

 

„No ľudia, ktorí boli zvyknutí využívať nabíjanie zadarmo, si odteraz budú musieť zaplatiť, alebo nakúpiť v obchode.“

 

 

Zdroj: ejoin.sk

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?