Všetko o elektrických autách
All4car

Dotácie na kúpu elektromobilu pokračujú aj tento rok

 

Prvé kolo dotácii skončilo v roku 2018 a pre všetkých nadšencov elektromobilov je tu úžasná správa – dotácie na kúpu elektroauta budú pokračovať aj v roku 2019!

 

 

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky schválilo v marci Akčný plán rozvoja elektromobility v Slovenskej republike. A hoci nám samotný názov dokumentu nepovie nič, podstatný je jeho prínos a dopad na svet elektromobilov. Vďaka podpore štátu sa totiž môžeme tešiť až na 5 miliónovú finančnú dotáciu na nákup elektromobilov, pričom na jeden elektromobil by podpora mohla byť až vo výške 5 000 €! Táto informácia nadchne určite všetkých, ktorí o kúpe elektromobilu premýšľali či už na osobné, alebo firemné účely.

 

 

Podporia aj budovanie nabíjacích staníc

Keďže mnohých stále od kúpy auta odrádza počet a dostupnosť nabíjacích staníc, je potrebné dodať, že finančná podpora sa bude týkať aj tejto oblasti. Peniaze poputujú na výstavbu, prestavbu či rekonštrukciu už existujúcich nabíjacích staníc. V prípade výstavby nových staníc sľubuje ministerstvo zrýchlenie a zjednodušenie celého administratívneho procesu súvisiaceho so stavebným povolením. Veríme, že tento krok nám zabezpečí výrazné zvýšenie počtu nabíjacích staníc a tým nám, motoristom, uľahčí život. Konečne :).

 

 

Dotácie budú aj pre samosprávy

Novinkou v oblasti podpory elektromobility budú aj dotácie pre samosprávy a obce, ktoré môžu taktiež požiadať o finančnú injekciu. Dotácia sa vzťahuje na nové, čisto elektrické vozidlá kategórie M1 – čiže osobné automobily a kategórie N1, teda na ľahké nákladné automobily do 3 500 kg, ktoré majú výkon 10 až 150 kW.

 

 

Viac elektromobilov, viac výhod

Cieľom ministerstva a celej podpory je najmä zvýšenie počtu elektromobilov na našich cestách, čo bude mať veľmi pozitívny vplyv ako na životné prostredie, tak aj na naše zdravie. So zvýšeným počtom týchto áut budú pribúdať aj výhody, ktoré by mali dovtedy nerozhodných alebo neistých motoristov motivovať a presvedčiť, že kúpa elektroauta je skutočne dobrá voľba. Okrem finančnej podpory by mali mať elektromobily inak farebnú ŠPZ-tku alebo výhody v cestnej premávke. Všetky pripravované výhody pocitovo sledujeme a určite vám o nich budeme písať v budúcnosti viac.

 

 

 

Dotácie na kúpu elektromobilu

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?