Všetko o elektrických autách
All4car

Dôležité dátumy a čísla pre žiadateľov o dotáciu na elektromobil

 

Prehľad dátumov a čísiel, ktoré budú zaujímať všetkých žiadateľov o dotácie.

 

 

Výzva s kompletnými podmienkami a informáciami bola zverejnená už 18-teho novembra 2019. Registrácia bude možná cez portál www.chcemelektromobil.sk, kde sú zároveň prehľadne zverejnené všetky informácie o dotáciách na elektromobily a o postupe žiadania o dotácie.

 

 

V tomto článku sa sústredíme na čísla a dátumy, pretože tie budú všetkých záujemcov o dotácie zaujímať. A tých, ktorí o dotáciách zatiaľ len uvažujú, možno práve tieto čísla presvedčia o tom, aby do kúpy elektromobilu išli.

 

 

11. 12. 2019 sa spustia registrácie

Ako sme už spomenuli, portál www.chcemelektromobil.sk zastreší registrácie všetkých žiadateľov o dotácie. Spustenie registrácií bude v stredu 11. decembra 2019.

 

 

Prečo je nutné registrovať sa online?

Hneď po online registrácii dostanete kód, ktorý bude jedinečný, a s ktorým budete narábať počas celého procesu podávania, ale aj schvaľovania (či zamietnutia) žiadosti. Pod týmto kódom ste evidovaní v procese žiadosti o dotáciu a rezervácia kódu je garantovaná až do ukončenia posudzovania vašej žiadosti.

 

 

On-line registrácia bude možná každý pracovný deň od 12:00 hod. do 20:00 hod. s výnimkou období, v ktorých bude on-line registrácia dočasne, alebo úplne pozastavená. Info o pozastavení však bude dostupné priamo na registračnej stránke.

 

 

 

 

17. 12. 2019 bude možné podať oficiálnu žiadosť

Toto bude prvý možný termín, v ktorom je žiadateľ oprávnený riadne, oficiálne predložiť svoju skompletizovanú a úplnú žiadosť o poskytnutie dotácie. Čo všetko má odovzdať a kam mu určí emailová výzva, ktorá príde na základe registrácie.

 

 

Na kompletizáciu dokumentov budete mať 40 dní

Na kompletizáciu a riadne, oficiálne podanie žiadosti, má žiadateľ stanovenú lehotu do 40 pracovných dní od doručenia e-mailu s výzvou na riadne, oficiálne predloženie žiadosti. Znie to trošku ťažko, ale takto to určuje výzva. Jednoducho povedané, po registrácii a pridelení osobného kódu čakáte na email, v ktorom vás vyzvú na doplnenie všetkých potrebných dokumentov.

 

 

Prečo je dobré nečakať, ale kompletizovať hneď?

Výzva nemá časové obmedzenie, obmedzená je sumou 5 000 000 €. Práve tým, že sa každý žiadateľ musí registrovať, v systéme sa vytvárajú rezervácie zdrojov na dotácie. Môže sa stať, že z prvotných žiadateľov si to polovica rozmyslí, alebo tretina dotáciu nezíska. Zdroje sa opäť uvoľnia, no vy musíte sledovať situáciu. Odporúčame preto hneď ako vás email vyzve na kompletizáciu dokumentov začať podnikať aktívne kroky.

 

 

40 pracovných dní budete čakať

A teraz máte 40 dní na oddych. Práve počas tejto doby sa bude vaša žiadosť overovať a posudzovať. Následne dostanete stanovisko, či dotáciu budete mať alebo nie. Zoznam úspešných žiadateľov komisia zverejní a zašle im aj zmluvy s usmernením.

 

 

 

 

Auto si treba kúpiť do 1 roka

Od schválenia dotácie (čiže od nadobudnutia zmluvy) máte 12 mesiacov na kúpu nového auta. Na vyplatenie dotácie budú potrebné ešte prílohy súvisiace s kúpou, evidenciou, poistením vozidla a publicitou projektu (nálepka, ktorú budete musieť doložením fotky dokázať a príde vám spolu so zmluvou).

 

 

Peniaze prídu do 20 dní

V lehote do 20-tich pracovných dní od predloženia všetkých príloh v zmysle zmluvy a ich overenia poskytovateľom bude žiadateľovi vyplatená dotácia formou refundácie v 1 splátke.

 

 

Hotovo, proces je na konci, v garáži vám stojí nový elektromobil alebo plug-in hybrid a vy ste pri jeho kúpe ušetrili. Ak sa ešte stále rozhodujete či sa vybrať smerom dotácie na nový elektromobil, prečítajte si aj výhody, ktoré majitelia elektromobilov majú.

 

 

 

Výhody pre majiteľov elektromobilov

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?