Všetko o elektrických autách
All4car

Citroën predstavil svoju víziu mestských vozidiel

 

Ami One - to je názov konceptu vozidla od automobilky Citroën, ktorý si od 7. do 17.  marca môžete pozrieť na autosalóne v Ženeve.

 

 

Malé, šikovné... jednoducho mestské

Šikovné vozidlo, ktoré zaparkujete bez problémov na akomkoľvek parkovisku. Vytvorené pre náročnú mestskú dopravu vo svetových metropolách - to je nový koncept Ami One od Citroënu. Obsluhovať ho môžu osoby od 16-rokov bez vodičského preukazu a jazdí úplne bez emisií. To znie ako odvážny plán francúzskej automobilky.

 

 

Náhrada mestskej dopravy?

Automobilka pri predstavovaní vozidla neprestáva šokovať a hovorí o takzvanom sharovaní. Dvojsedadlové auto by slúžilo ako alternatíva mestskej hromadnej dopravy, bicyklom či kolobežkám.

 

 

Kocka na kolesách

Výzorom sa automobilka veľmi netrápila, no účel svätí prostriedky. Malá „kocka“ prepraví dve osoby a odvezie aj väčší nákup. Automobil je dlhý 2,5 metra a výška je 1,5 metra. Dojazd je na úrovni 100 km a maximálna rýchlosť 45 km/h, čo na presun v rámci väčších miest postačuje. Interiér je moderný a ponúka najnovšie trendy. Hlasový asistent, 5 palcový displej s výberom aplikácií, bluetoothový reproduktor, nabíjanie telefónu a mnohé smart funkcie. Ovládanie má prispôsobené na volante, automatická prevodovka je štandardom, nechýba štartovacie a výstražné tlačidlo. Toto malé auto má jednoducho všetko, čo moderné auto potrebuje.

 

 

Vízia spotrebiteľskej politiky

Automobilový priemysel je na rázcestí a už nestačí len inovovať samotné vozidlá a rozvíjať ekologické modely. Automobilky musia myslieť na možnosti ponuky predaja či požičiavania vozidla. Prichádzajú vízie o zdieľaní a prenájme automobilov. V prípade Ami One bude možné dvere otvárať len na základe QR kódu, ktorý vám vygeneruje aplikácia. V nej si určíte, či si chcete auto krátkodobo prenajať, alebo ho chcete dlhodobejšie na lízing. Tento spôsob otvára novú éru, ktorá umožní požičiavanie či krátkodobý prenájom vozidiel.

 

 

 

Viac noviniek o elektroautách

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?