Všetko o elektrických autách
All4car

Čínsky start-up Xiaopeng Motors sa stal prvou spoločnosťou, ktorá začala využíva technológiu od Tesly

 

Predstavujem vám Xiaopeng  Motors Xpeng, elektrický koncept SUV navrhnutý spoločnosťou, o ktorej ste možno ešte nepočuli. Zoznámte sa s Xpengom Beta, novým rivalom modelu Tesla Model X od Xiaopeng  Motors. Nový XPeng Beta, elektrický SUV z Číny, vyzerá veľmi štýlovo a neobvykle. Pokiaľ ide o základnú technológiu, prvou jasnou myšlienkou je architektúra batérií inšpirovaná spoločnosťou Tesla. Nový SUV je vybavené lítium-iónovou batériou model Samsung 18650 pozostávajúcou z deviatich blokov, ktorej hustota energie je 153Wh/kg. Dokáže poháňať vozidlo na vzdialenosť približne 300 kilometrov na jedno nabitie. Batéria bude k dispozícií v dvoch variantoch výkonu.Toto je Xiaopeng Motors Xpeng, elektrický koncept SUV navrhnutý spoločnosťou, o ktorej ste nikdy nepočuli.

 

 

 

 

Spoločnosť  Xiaopeng Motors  založil bývalý šéf čínskej automobilovej spoločnosti Guangzhou Automobile Group - Henry Xia už v roku 2014, keď Tesla oznámila, že ponúka svoje patenty a mladý inžinier videl príležitosť vytvoriť (start-up), elektrické vozidlo zamerané pre mladú generáciu zákazníkov, s novými technológiami, s novým dizajnom a novými modelmi. O 3 roky neskôr spustili "beta verziu" svojho prvého elektrického crossoveru Xpeng SUV, ktorý zaujme nielen dizajnom  a funkciami, ale je aj vydarenou kópiou Modelu X od Tesly.

 

Hoci údaje o tom, ktoré patenty boli použité, sú neznáme, bude zaujímavé vidieť, ako začínajúca automobilka využíva technológie spoločnosti Tesla na vývoj svojich vlastných modelov .

 

 

 

 

Spracovanie karosérie je v súlade s aktuálnym trendom a originálnou technológiou osvetlenia. Pri predstavení bol Xpeng Beta uvedený v dvoch farbách: strieborná a biela s pohonom všetkých štyroch kolies a s režimom pohonu dvoch kolies. Zatiaľ čo verzia s pohonom predných kolies zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 7,9 sekundy, verzia s pohonom všetkých kolies zrýchľuje na 100 km/h za 5,8 sekundy. Maximálna rýchlosť vozidla je 190 km/h.

 

Vo svojom interiéri je nový automobil vybavený veľkou 15,6-palcovou dotykovou obrazovkou s inteligentným centrálnym ovládaním a 12,3-palcovou LCD digitálnou prístrojovou doskou s rozlíšením 1440x540. Okrem toho má vozidlo súčasné funkcie inteligentného riadenia vrátane nízkej rýchlosti, automatického parkovania a diaľkového ovládania.

 

 

 

 

Keď je používateľ pripravený vrátiť sa späť na cestu, privolá auto pomocou aplikácie smartphonu - rovnako ako majitelia modelu X. Zatiaľ čo táto technológia nie je prelomová a ani nová, signalizuje dôležitý posun vpred a kladie dôraz najmä na nové technológie. Aplikácia môže slúžiť aj ako diaľkové ovládanie, ktoré používateľom umožňuje nastaviť navigačné súradnice a zapnúť klimatizáciu pred vstupom do vozidla.

 

Keď už hovoríme o technológii, koncepcia Xiaopengu ide ešte o krok ďalej tým, že vo vnútri vozidla ponúka systém rozpoznávania tváre. Cez kameru umiestnenú tesne nad spätným zrkadlo systém naskenuje tvár vodiča a nastaví polohu sedadla, ovládanie klimatizácie a rozhlasovú stanicu na konkrétne nastavenie.

 

 

 

 

Ďalšou technológiou je 360˚ HD kamera na streche auta, prostredníctvom ktorej môžu používatelia zaznamenávať videá alebo robiť fotografie počas jazdy.

 

V súčasnosti bolo vyrobených prvých 15 elektrických vozidiel. Predpokladá sa, že začiatkom budúceho roka 2018 spoločnosť plánuje zvýšiť svoju ročnú výrobnú kapacitu na 50 000 elektromobilov. Cena zatiaľ nie je stanovená.

 

 

 

Prezrite si vozidlá a vyberte si

 

Hybridy na predaj

 

 

 

Kontaktujte nás

Nemáte radi formuláre? +421 42 4692 271
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o elektromobiloch?